Získajte nových zákazníkov s efektívnou webovou stránkou Zistite viac

facebook

Ako písať dobrý blog

Slovenský internet je malý, a teda možnosti blogerov sú obmedzené. Priestor na blogy, ktoré dokážu uživiť svojich autorov, je skutočne limitovaný. Z tohto dôvodu väčšina slovenských blogov sleduje trochu iné ciele, ako je priame zarábanie peňazí.

Blogy sa využívajú na

  • budovanie autority
  • podporu hlavného webu
  • zviditeľňovanie vlastného mena

Čítať ďalej


Ako písať dobré texty na web

Dobrý text na webe tvorí zisk. Tajomstvo takéhoto textu je ukryté v umení zvanom copywriting.

Kvalitný text na webe by mal prinášať výsledky, teda vytvárať konverzie, privádzať nových zákazníkov. Napísať text na web nie je žiadny problém. Omnoho ťažšou úlohou je vytvoriť text, ktorý návštevníka zaujme a presvedčí, že práve vaše výrobky či služby sú tie najlepšie.

Pokiaľ chcete mať istotu, že texty na vašom webe sú prvotriedne, využite služby profesionálneho copywritera. Ak vás však baví písať, tak si môžete texty pokojne napísať  sami. Odporúčame vám držať sa niekoľkých zásad.

Čítať ďalej


12 tipov ako urobiť z návštevníka zákazníka

Medzi najdôležitejšie ukazovatele vo svete internetového biznisu patrí konverzný pomer. Ten udáva pomer medzi návštevníkmi a zákazníkmi. Konverzia nastáva v momente, keď sa z návštevníka stane zákazník či človek, ktorý vykonal želanú akciu na webovej stránke – nemusí ísť iba o predaj výrobkov a služieb, za konverziu považujeme aj prihlásenie sa k newslettetru, RSS, kliknutie na tlačidlo „Páči sa mi to“ a tak ďalej. Záleží iba na definovaných cieľoch webu.

Vysoká návštevnosť sa nerovná vysokým ziskom.

Vysoká návštevnosť sama o sebe nemusí viesť k úspechu. Pri nízkom konverznom pomere návštevníci nerobia na webe to, čo od nich chceme.

Čítať ďalej


CMS – systém na správu obsahu web stránky

CMS systém je určený na vytváranie a spravovanie webových stránok. Čo bolo v minulosti dostupné iba odborníkom, je dnes v dosahu bežných ľudí.

Vďaka CMS systémom môže spravovať web stránky skutočne  každý – nepotrebujete ovládať žiadne programovacie jazyky. Systémy na správu obsahu prinášajú výraznú úsporu času a nákladov na riadenie webu.

Čítať ďalej


Google Analytics

Google Analytics je komplexný analytický nástroj od internetového giganta Google.

Tento analytický program môže využívať každý, kto má záujem o získanie informácií o návštevníkoch. Google Analytics je vhodný pre profesionálnych marketérov, webmasterov, bloggerov, ale aj pre  bežných vlastníkov stránok,  ktorí majú záujem monitorovať svoj web.

Čítať ďalej